Inspiracija za prazničnu trpezu – A la Krem!

Podeli radost

Inspiracija za prazničnu trpezu – A la Krem!

A la Krem sirni namaz bez aditiva i konzervansa za sve vrste ukusnih zalogaja + 2 recepta

Mlekara Šabac predstavila je A la Krem sirni namaz napravljen od pažljivo biranog i kontrolisanog mleka s domaćih farmi. Zahvaljujući njegovoj kremastoj strukturi, jedinstvenom ukusu i aromi pogodan je za pripremu svih vrsta kulinarskih specijaliteta, u šta su nas uverili Chef poslastičarnice hotela Hilton Beograd Marko Trpković i food-blogerka Tatjana Miletić. Ovi iskusni kulinarski znalci prisutnima u Saša baru pripremali su dve vrste čizkejka i tiramisu na bazi A la Krema.

Bilo da se bavite pripremom hrane u ugostiteljskom sektoru, kao profesionalac, ili samo želite da u svom domu pripremite nešto ukusno, A la Krem je pravi izbor. Pakovanja su prilagođena upravo potrebama i jednih i drugih, te se mogu naći i čaša od 250 g ali i kantica od 2 kg.

„Svi mi tragamo za inspiracijom tokom pripreme praznične trpeze u želji za nekim novim iskustvom, ukusom ili aromom. Kombinujući stare bakine recepte s trendovima o kojima se često diskutuje, pravimo trenutke za pamćenje, a Mlekara Šabac nudi A la Krem kao neizostavni sastojak“, izjavila je Milica Jelić, direktorka marketinga u ovoj kompaniji.

Recepti

A la Krem čizkejk sa šumskim voćem

Za koru je potrebno: 200 g mlevenog keksa, 50 g prah-šećera, 20 g maslaca, 1 dl soka pomorandže

Sve sastojke stavite u posudu i umešajte u kompaktnu masu, pa je rastanjite u kalupu.

Krem: 400 g slatke pavlake, 400 g kisele pavlake 20% mm, 500 g A la Krema, 150 g prah-šećera, 15 g želatina

Želatin potopite u hladnu vodu i ostavite da nabubri. Ostale sastojke umutite mikserom da dobijete gladak i penast krem. Zatim otopite želatin, i dok je još topao, sipajte u krem. Dobro izmešajte da se sve sjedini, pa sipajte preko kore i stavite u frižider da se stegne.

Preliv od šumskog voća: 250 g zamrznutog šumskog voća, 100 g šećera, 30 g gustina

Voće i šećer prokuvajte. Gustin razmutite s malo vode. Kad voće prokuva, dodajte gustin uz neprekidno mešanje i kuvajte 5 minuta. Prohladite i sipajte preko krema. Poravnajte i ostavite da se ohladi.

Inspiracija za prazničnu trpezu – A la Krem!

Bejliz A la Krem čizkejk

Za podlogu je potrebno: 90 g mlevenog keksa, 10 g neskafe, 30 g vode, 40 g maslaca

Sve sastojke stavite u posudu i spojte, pa ulijte u kalup i poravnajte. Ostavite da se stegne.

Bejliz krem: 500 g A la Krema, 300 g biljne slatke pavlake, 80 ml bejliza, 15 g želatina, 200 g prah-šećera

Želatin potopite u hladnu vodu da nabubri. Ostale sastojke mikserom sjedinite i dodajte topao otopljen želatin. Sve sjedinite i sipajte preko kore. Poravnajte i ostavite da se stegne.

Glazura od čokolade: 150 g biljne slatke pavlake, 150 g crne čokolade, 20 g neskafe

Pavlaku i neskafu prokuvajte i sipajte preko usitnjene čokolade. Dobro izmešajte i prelijte preko krema. Ostavite da se ohladi, pa isecite i servirajte po želji.

 


Podeli radost

Pročitajte i ovo...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *