baby_headphones

Brojni muzičari, saradnici i prijatelji našeg sajta odabrali su najupečatljiviju muziku, filmove i još po nešto iz ove godine. Njihov sofisticirani izbor je pred vama.

Koja (Disciplin a Kitschme, Beograd)

Albumi

Jimi Hendrix – People, Hell and Angels
Iggy & The Stooges – Ready to Die
Endless Boogie – Long Island
M.I.A. – Matangi
Yoko Ono – Take Me To The Land Of Hell
Earthless – From The Ages
Joan Jett – Unvanished
+
Screaming Females – Chalk Tape (EP) (intrigantna gitaristkinja i vokal Marissa Paternoster)
Nashville Pussy – Up The Dosage (album u najavi – bezrezervna podrška)
Guardian Alien – Spiritual Emergency ( album u najavi  – bezrezervna podrška)

 

 

Lazar Šijak (The Mothership Orchestra, Požega)

Albumi

(abecedno)

BILL CALLAHAN – Dream River (DRAG CITY)
DAVID BOWIE – The Next Day (ISO)
ELVIS COSTELLO & THE ROOTS – Wise Up Ghost (BLUE NOTE)
GREY REVEREND – A Hero’s Lie (NINJA TUNE)
IRON & WINE – Ghost On Ghost (4AD)
JIM JAMES – Regions Of Light And Sound Of God (V2)
JOHN GRANT – Pale Green Ghosts (BELLA UNION)
JOSEPHINE FOSTER – I’m A Dreamer (FIRE RECORDS)
LONDON GRAMMAR – If You Wait (COLUMBIA)
MAJICAL CLOUDZ – Impersonator (MATADOR RECORDS)
MATTHEW E WHITE – Big Inner : Outer Face Edition (DOMINO)
NICK CAVE & THE BAD SEEDS – Push The Sky Away (BAD SEED LTD)
PSAPP – What Makes Us Glow (THE STATE51 CONSPIRACY)
THE NATIONAL – Trouble Will Find Me (4AD)
TUNNG – Turbines (FULL TIME HOBBY)

 

 

Arafat (Black Ring Crew, Beograd)

Albumi

1 Danny Brown – Old
2 A$ap Rocky – Long.Live.A$ap
3 Pusha T – MNIMN
4 Kevin Gates – Luca Brasi Story
5 Uncle Murda – First 48
6 A$ap Ferg – Trap Lord
7 French Montana – Mac & Cheeze 3
8 2 Chainz – B.O.A.T.S. 2
9 Migos – Young Rich Niggas
10 Gucci Mane – Traphouse 3

 

 

Džoni (Miki Pirs, Beograd)

Albumi
(bez određenog redosleda)

SNFU – Never Trouble Trouble, Until Trouble Troubles You
Night Birds – Born to Die in Suburbia
Pissed Jeans – Honey
The Bronx – IV
Suicidal Tendencies – 13
Motorhead – Aftershock
Black Sabbath – 13
Uncle Acid & The Deadbeats – Mind Control
Melvins – Tres Cabrones
Black Tusk – Tend No Wounds
Causa Sui – Euporie Tide
Ponor – Ovo je Kraj

 

 

Dario Stajić (Popite koju zamene, Minhen)

Albumi

1. Matmos – The Marriage Of True Minds (Thrill Jockey)
3. FOXYGEN – We Are the 21st Century Ambassadors of Peace & Magic (Jagjaguwar)
9. RICHARD THOMPSON – Electric (Proper)
5. My Bloody Valentine – m b v (sami)
2. Prefab Sprout – Crimson/Red (Embassy of Music)
4. Daft Punk – Random Access Memories (Sony)
6. Oneohtrix Point Never – R Plus 7 (Warp)
8. Pet Shop Boys – Electric(x2)
7. The Stranger – Watching Dead Empires In Decay (Modern Love)
10. Factory Floor – Factory Floor (DFA)

Plus (+):

Scott & Charlene’s Wedding – Any Port in a Storm (Fire)
Woodkid – The Golden Age (Island)
Thee Oh Sees – Floating Coffin (Castle Face)
Pere Ubu – Lady From Shanghai (Fire)
Motörhead – Aftershock (Warner)
Atom TM – HD (Raster-Noton)
Ducktails – The Flower Lane (Domino)

 

 

Vesna Topolovački (Retained a Sense of Humour, Beograd)

Mili koncerti

  • Tearpalm & Pt predstavljaju „Osvit“, Beograd, Slatki bivši, 26.01.2013.
  • Tearpalm & Koneyn || Lebdi & Koneyn, Pančevo, Dom omladine, 15.03.2013.
  • BaBa ZuLa, Beograd, festival Todo Mundo, 20.04.2013.
  • Haerts, New York, Webster Hall, 10.05.2013.
  • Lajkó Félix, Beograd, Ring Ring na BELEFu, 09.07.2013.
  • Sava Marinković „Nowhere Near“, Beograd, Leila Records and Books, 18.07.2013.
  • Teho Teardo & Blixa Bargeld, Frankfurt, Künstlerhaus Mousonturm, 20.11.2013.

 

 

Mili albumi

* * * 1 – 10 * * *

Portugal. The Man – Evil Friend (Atlantic)
Teho Teardo & Blixa Bargeld – Still Smiling (Spècula)
Still Corners – Strange Pleasures (Sub Pop)
Lilacs & Champagne – Danish &Blue (Mexican Summer)
HAERTS – Hemiplegia (Columbia)
Primal Scream – More Light (1st International / Sony / Ignition)
The Flaming Lips – The Terror (Warner Bros. Records / Lovely Sorts of Death Records)
Forest Swords – Engravings (Tri Angle)
Keep Shelly in Athens – At Home (Cascine)
Sølyst – Lead (Bureau B)

* * * 11 – 20 * * *

Barn Owl – V (Thrill Jockey)
Unknown Mortal Orchestra – II (Jagjaguwar)
Mood Rings – VPI Harmony (Mexican Summer)
Guenter Schlienz – The Catalanian Tapes (Seconds Records)
Crime & The City Solution – American Twilight (Mute)
Bitipatibi – Lešnici divlji (Samizdat)
Eraas – Initiation (Felte)
Boards Of Canada – Tomorrow’s Harvest (Warp Records / Music70)
VA Fusion Mutation 2 (Àsino Elettronico)
Tropic of Cancer – Restless Idylls (Blackest Ever Black)

* * * 21 – 33 * * *

Aidan Baker – Already Drowning (Gizeh)
Julianna Barwick – Nepenthe (Dead Oceans)
Sava Marinković – Nowhere Near (Acustronica)
Blackout Beach ‎– Blues Trip (Soft Abuse)
Woodkid – The Golden Age (Green United Music)
Félix Lajkó – Mező (Fonó Records)
Traams – Grin (FatCat Records)
Nick Cave & The Bad Seeds – Push The Sky Away (Bad Seed Ltd.)
Sapphire Slows – Sapphire Slows (Big Love)
Gliss – Langsom Dans (Modern Outsider Records)
Gregor Schwellenbach – Gregor Schwellenbach spielt 20 Jahre Kompakt (Kompakt)
Guenter Schlienz – The Norman Tapes (Metaphysical Circuits)
Kettel – Ibb & Obb – Original Soundtrack (Sending Orbs)

 

 

Slobodan Vujanović (Mislite mojom glavom/Moć veštica, Beograd)

Albumi

32. Var – No One Dances Quite Like My Brothers (Sacred Bones)
31. Jai Paul – Everlasting (Mixtape) /  Jai Paul – Jai Paul (Bootleg)
30. David Lynch – The Big Dream (Sunday Best)
29. Primal Scream – More Light (First International)
28. The Body – Master, We Perish (At A Loss)
27. DJ Rashad – Double Cup (Hyperdub)/ DJ Rashad – Rollin EP (Hyperdub)/ DJ Rashad – I Dont Give A Fuck EP (Hyperdub)
26. Neko Case – The Worse Things Get, the Harder I Fight … (Anti)
25. 18+ – MIXTAP3 (Self-released)
24. Mark Kozelek & Desertshore – Mark Kozelek & Desertshore (Caldo Verde)/ Mark Kozelek & Jimmy Lavalle – Perils from the Sea (Caldo Verde)/ Mark Kozelek – Like Rats (Cobra Verde)
23. Four Tet – Beautiful Rewind (Domino)
22. Petrol – 80 proleća (Bandcamp)
21. M.I.A. – Matangi (Interscope)
20. James Blake – Overgrown (Deluxe Edition) (Polydor)
19. Tim Hecker – Virgins (Kranky)
18. The Fall – Re- Mit (Cherry Red)
17. ERAAS – Initiation (Self-released)
16. Chelsea Wolfe – Pain Is Beauty (Sargent House)
15. Fat White Family – Champagne Holocaust (Trashmouth)
14. Anika – Anika EP (Stones Throw)
13. John Grant – Pale Green Ghosts (Bella Union)
12. Active Child – Rapor EP (Vagrant)
11. Belle and Sebastian – The Third Eye Centre (Rough Trade)
10. Ti – Koliko Dana EP (Bandcamp)
09. Low – The Invisible Way (Sub Pop)
08. Marijuana Deathsquads – Oh My Sexy Lord (Totally Gross National Product)
07. Rodion G.A. – The Lost Tapes (Strut)
06. Chastity Belt – No Regerts (Help Yourself)
05. Fuck Buttons –  Slow Focus (ATP)
04. Nick Cave & The Bad Seeds – Push The Sky Away (Mute)
03. Islet – Released By The Movement (Shape)
02. Colin Stetson – New History Warfare Vol. 3- To See More Light (Constellation)
01. The Flaming Lips – The Terror (Bella Union)
The Flaming Lips & Tame Impala – Peace And Paranoia EP (Tour Only)
The Flaming Lips – Peace Swords EP (Warner)

 

 

Pesme

01. The Flaming Lips – Always There…In Our Hearts (Bella Union)
02. The Fall – Hittite Man (Cherry Red)
03. Nick Cave And The Bad Seeds – Push The Sky Away (Mute)
04. Foxygen – Shuggie (Jagjaguwar)
05. M.I.A. – Bring The Noize (Interscope)
06. Woodkid – I Love You (Universal)
07. MØ – Pilgrim (Chess Club)
08. Active Child – She Cut Me (Vagrant)
09. Soap & Skin – Sugarbread (PIAS)
10. The Thermals – I Go Alone (Saddle Creek)
11. Iron & Wine – Lovers Revolution (Nonesuch)
12. Melt Yourself Down – Fix My Life (Melt Yourself Down)
13. Islet – Inlet (Shape)
14. I Break Horses – Denial (Bella Union)
15. David Lynch – The Line It Curves (Sunday Best)
16. Blaue Blume – On New Year’s Eve (Soundcloud)
17. Temples – Keep in the Dark (Heavenly)
18. Still Corners – Midnight Drive (Sub Pop)
19. Dale Earnhardt Jr. Jr. – Dark Water (Warner)
20. Phosphorescent – Song For Zula (Dead Oceans)
21. Devendra Banhart – Never Seen Such Good Things (Nonesuch)
22. Gossling feat. Alexander Burnett – Songs Of Summer (Dew Process)
23. Ti – Da ti želim dobra jutra (Bandcamp)
24. Ljubavnici – Snovi kao kamen (Soundcloud)
25. Planningtorock – Misxgyny Drxp Dead (Human Level)
26. Liz Rodrigues – Why Did You Leave Me Now (Fate)
27. Kurt Vile – Snowflakes Are Dancing (Matador)
28. Alex Bleeker and The Freaks – Don’t Look Down (Woodsist)
29. Molly Nilsson – Philadelphia (Night School)
30. The Knife – Let’s Talk About Gender Baby, Let’s Talk About You And Me (Planningtorock rework) (Brille)
31. Colin Stetson & Justin Vernon – Warm Shadow (Constellation)
32. Miracle Strip – Girl Gang (Simply Thrilled)
33. Chastity Belt – Seattle Party (Help Yourself)
34. Fuck Buttons – Hidden XS (ATP)
35. Kahn feat. Flowdan – Badman City (Black Box)
36. Fun Adults – For Water (Handsome Dad)
37. Kwes. – Cablecar (Warp)
38. Austra – Home (Domino)
39. Mariam the Believer – The String of Everything (Moshi Moshi)
40. Mood Rings – The Line (Mexican Summer)
41. Baths – Worsening (Anticon)
42. Tokimonsta Ft. Kool Keith – The Force (Ultra)
43. Marijuana Deathsquads – Bad Boy Masterpiece (Totally Gross National Product)
44. Bokka – Town Of Strangers (Nextpop Songwriters)
45. John Grant – Pale Green Ghosts (Bella Union)
46. Omar Souleyman – Mawal Jamar (Ribbon Music)
47. Steve Mason and Emiliana Torrini – I Go Out (Speedy Wunderground)
48. Courtney Barnett – Avant Gardener (Milk!)
49. Jonwayne – Numbers on the Hoard (Stones Throw)
50. SISU – Cut Me Off (Mono Prism)

 

 

Đorđe Kalijadis (Jorgoslovlje, Beograd)

Albumi

1. Shannon McNally – Small Town Talk
2. Boz Scaggs – Memphis
3. LeE HARVeY OsMOND – The Folk Sinner
4. North Mississippi Allstars – World Boogie Is Coming
5. Guy Clark – My Favorite Picture Of You
6. Seasick Steve – Hubcap Music
7. Israel Nash Gripka – Israel Nash Gripka’s Rain Plans
8. The Mavericks – In Time
9. Eric Clapton – Old Sock
10. Steve Earle & The Dukes – The Low Highway
11. Mavis Staples -One True Vine
12. Dawn McCarthy & Bonnie Prince Billy – What The Brothers Sang
13. Big Harp – Chain Letters
14. The James Hunter Six – Minute By Minute
15. Eric Burdon – `Til Your River Runs Dry
16. Tom Russell and the Norwegian Wind Ensemble – Aztec Jazz
17. Aaron Neville – My True Story
18. Goldfrapp – Tales Of Us
19. Pokey LaFarge- Pokey LaFarge
20. Mark Lanegan – Imitations

 

 

Mirjana Nacka Aleksić (Beograd)

(abecedno)

10 000 Maniacs – Music from the Motion Picture
Bill Callahan – Dream River
Blixa Bargeld & Teho Teardo – Still Smiling
Chris Eckman – Harney county
Crocodiles – Crimes Of Passion
Dead Ghosts – Can’t Get No
Endless Boogie – Long Island
Fireworks – Lit Up (Reissue)
Foxygen – We Are the 21st Century Ambassadors of Peace & Magic
Howe Gelb – The Coincidentalist
John Paul Keith – Memphis Circa 3AM
King Khan & The Shrines – Idle No More
King Tuff – Was Dead (Reissue)
La Luz – It’s Alive
Lord Huron – Lonesome Dreams
Low – The Invisible Way
Magik Markers – Surrender to the Fantasy
Matt Elliott – Only Myocardial Infarction Can Break Your Heart
Mazzy Star – Seasons of Your Day
Mikal Cronin – MCII
Motel Mirrors – Motel Mirrors
Oblivians – Desperation
Parquet Courts – Light Up Gold (Reissue)
Phosphorescent – Muchacho
The Dirtbombs – Consistency Is The Enemy
The Crimea – Square Moon
The Limiñanas – Costa Blanca
Thee Oh Sees – Floating Coffin
Tijuana Panthers – Semi Sweet
Tindersticks – Across Six Leap Years
Ty Segall – Sleeper
Wooden Shjips – Back to Land
Youth Lagoon – Wondrous Bughouse

 

 

Marko Nikolić (Slovopres/politiks tejps, Beograd)

Srbija i Hrvatska

9.5/10

AJZI – Jači od smrti /Bassivity Digital/

8/10

BURKY – Dajte djeci sladoleda /Samizdat/
KID RAĐA – Sve šta đaku treba /Samizdat/
NASTROM – S/T /Black Syrup/Push My Car/

7.5/10

TI – Koliko dana EP /Samizdat/
ŠAHT – Čas anatomije /Take It or Leave It/

7/10

ARAFAT – Papir cvet makaze mixtape /Bassivity Digital/
CANTWAIT – Lak na obaraču EP /Bassivity Digital/
FURIO ĐUNTA – Lucidan potez /Bassivity Digital/
NADIMAČ – Nejebanježivesile /Violent Solution/

Kompilacije:

Namjerne griješke – elektronički proizvodi post-yu ambivalenata /NAUK/
VA FusionMutation 2 /Asino Elettronico/
VA Balkan under the radar: The invisible scene /Black Planet/

 

 

Ostali

9.5/10

PURLING HISS – Water on Mars (Drag City)

9/10

CAMPERDOWN & OUT – Couldn’t Be Better (Popfrenzy)
CRIME & THE CITY SOLUTION – American Twilight (Mute)
DEAN BLUNT – Redeemer (Hippos in Tanks/World Music) + Каменный остров EP (Aфиша)
DIRTMUSIC – Troubles (Glitterbeat)
PRIMAL SCREAM – More Light (First International)
POLVO – Siberia (Merge)
THE FLAMING LIPS – The Terror (Warner Bros/Bella Union/Lovely Sorts of Death)
THE GO – Fiesta (Burger)
THE SMOKING TREES – Acetates (Colour Tree/Burger/Ample Play)

8.5/10

ARRYNGTON DE DIONYSO’S MALAIKAT DAN SINGA – Open the Crown (K)
BOARDS OF CANADA – Tomorrow’s Harvest (WARP)
CARCASS – Surgical Steel (Nuclear Blast)
CHELSEA LIGHT MOVING – S/T (Matador)
COLIN STETSON – New History Warfare Vol. 3: To See More Light (Constellation)
DAFT PUNK – Random Access Memories (Columbia/Sony)
DANNY BROWN – Old (Fool’s Gold)
EARL SWEATSHIRT – Doris (Columbia)
FOREST SWORDS – Engravings (Tri Angle)
FOUR TET – Beatiful Rewind (Text)
FRISK FRUGT – Dansktoppen møder Burkina Faso i det himmelblå rum hvor solen bor, suite (Yoyooyoy/Lolita industri/Exotic Pylon)
HOT LUNCH – S/T (Who Can You Trust?/Tee Pee)
JACKSON AND HIS COMPUTER BAND – Glow (WARP)
JOANNA GRUESOME – Weird Sister (Slumberland/Fortuna Pop!)
JUANA MOLINA – Wed 21 (Crammed Discs)
LEE HARVEY OSMOND – The Folk Sinner (Latent)
MAJICAL CLOUDZ – Impersonator (Mythryl/Matador)
MAYERLING – Cut Up (Hands in the Dark)
MOUNT KIMBIE – Cold Spring Fault Less Youth (WARP)
ODDATEEE – 1973 (Community Development) (Jarring Effects)
OF MONTREAL – Lousy With Sylvianbriar (Polyvinyl)
OMAR SOULEYMAN – Wenu Wenu (Ribbon)
ORANSSI PAZUZU – Valonielu (Svart/20 Buck Spin)
PROGENIE TERRESTRE PURA – U.M.A. (Avantgarde)
PURSON – The Circle and The Blue Door (Rise Above/Metal Blade)
SPLASHH – Comfort (Luv Luv Luv)
TEETH OF THE SEA – Master (Rocket)
THE COURTNEYS – S/T (Hockey Dad/Gnar Tapes/Burger)
THEE OH SEES – Floating Coffin (Castle Face)
TOXIC HOLOCAUST – Chemistry of Consciousness (Relapse)
TRAAMS – Grin (FatCat)

 

 

Hrvoje Horvat (Muzika.hr, Zagreb)

1. Lovely Quinces – No Room For Us
2. Arctic Monkeys – AM
3. Daft Punk – Random Access Memories
4. Dubioza kolektiv – Apsurdistan
5. Jelena Radan – Voyage
6. Gatuzo – Gdje idemo
7. My Buddy Moose – Shine! Shine! Shine!
8. Overflow – Miškina
9. Kurt Vile – Wakin on A Pretty Daze
10. Jim James – Regions Of Light And Sound Of God
…David Bowie – The Next Day, Zoran Predin – Kosa boje srebra, Vlado Kreslin – Umjesto koga roža cveti, Pips Chips & Videoclips – Walt, Elemental – U redu je, Queens Of The Stone Age – …Like Clockwork, Atoms For Peace – AMOK, Kauboji – originalna glazba iz filma, Matija Dedic – Sentiana, Vatra – VT, S3ngs – Costa S3ngsia, Malehookers – Mašina, Radio Luxemburg – 100 metara do sreće, Paul McCartney – New, Pearl Jam – Lightnin Bolt, Arcade Fire – Reflektor, Mika Male – Gdje se sastaju ludaci, Olovni ples – Nulti dan, Luka Belani – What The Ghosts Want Us To Do, Zabranjeno pušenje – Radovi na cesti, Justin’s Johnson – Na krivom mjestu u pravo vrijeme

 

 

Velimir Grgić (tportal/Žuti titl, Zagreb)

Albumi

1. KINGS OF LEON ‘MECHANICAL BULL’
2. COHEED AND CAMBRIA ‘DESCENSION’
3. KANYE WEST ‘YEEZUS’
4. DRAKE ‘NOTHING WAS THE SAME’
5. VA ‘AFTER DARK 2’
6. CHVRCHES ‘THE BONES OF WHAT YOU BELIEVE’
7. MY BLOODY VALENTINE ‘MBV’
8. HANK 3 ‘BROTHERS OF THE 4X4’
9. KAVINSKY ‘OUTRUN’
10. THE HAXAN CLOAK ‘EXCAVATION’
11. DARKSIDE ‘PSYCHIC’
12. TRICKY ‘FALSE IDOLS’
13. STEVE MARTIN & EDIE BRICKELL ‘LOVE HAS COME FOR YOU’
14. MOGWAI ‘LES REVENANTS SOUNDTRACK’
15. BORIS ‘PRÄPARAT’
16. JAMES BLAKE ‘OVERGROWN’
17. POND ‘HOBO ROCKET’
18. CAGE ‘KILL THE ARCHITECT’
19. DJ KHALED ‘SUFFERING FROM SUCCESS’
20. WHITE HILLS ‘SO YOU ARE… SO YOU’LL BE’
21. DISCLOSURE ‘SETTLE’
22. AUTRE NE VEUT ‘ANXIETY’
23. oOoOO ‘WITHOUT YOUR LOVE’
24. CASSIE ‘ROCKA BY BABY’
25. PHOENIX ‘BANKRUPT’
26. DAVID LYNCH ‘THE BIG DREAM’
27. KID CUDI ‘INDICUD’
28. ROB ZOMBIE ‘VENOMOUS RAT REGENERATION VENDOR’
29. STYLES P ‘FLOAT’
30. KING KRULE ‘6 FEET BENEATH THE MOON’
31. PRETTY LIGHTS ‘LIVE SESSIONS FROM A COLOR MAP OF THE SUN’
32. JUICY J ‘STAY TRIPPY’
33. DEAFHEAVEN ‘SUNBATHER’
34. ARCTIC MONKEYS ‘AM’
35. ACTION BRONSON ‘SAAB STORIES’
36. TYGA ‘HOTEL CALIFORNIA’
37. WOUNDS ‘DIE YOUNG’
38. HATEBREED ‘THE DEVINITY OF PURPOSE’
39. BAD COPY ‘KRIGLE’
40. ZOMBY ‘WITH LOVE’
41. BOARDS OF CANADA ‘TOMORROWS HARVEST’
42. MAJOR LAZER ‘FREE THE UNIVERSE’
43. KENNY CHESNEY ‘LIFE ON A ROCK’
44. GUITAR WOLF ‘BEAST VIBRATOR’
45. J COLE ‘BORN SINNER’
46. GORGE STRAIT ‘LOVE IS EVERYTHING’
47. ANAMANAGUCHI ‘ENDLESS FANTASY’
48. ICEAGE ‘YOU’RE NOTHING’
49. VA ‘YELLOW LOVELESS’
50. DEAD MEADOW ‘WARBLE WOMB’

 

 

Filmovi

1. SPRING BREAKERS
2. DRUG WAR
3. NORTE, THE END OF HISTORY
4. TOUCH OF SIN
5. ONLY GOD FORGIVES
6. MOEBIUS
7. OUTRAGE BEYOND
8. ILO ILO
9. STRAY DOGS
10. HARMONY LESSONS
11. BEHIND THE CANDELABRA
12. LIKE FATHER, LIKE SON
13. GRAVITY
14. MISS VIOLENCE
15. LA JAULA DE ORO (THE GOLDEN CAGE)
16. MAN’S MANUAL
17. VHS 2
18. EVIL DEAD
19. NEW WORLD
20. THIS IS THE END
21. SHIELD OF STRAW
22. MOVIE 43
23. WORLD WAR Z
24. STOKER
25. A HAUNTED HOUSE
26. BRAIN MAN
27. LOVELACE
28. HATCHET 3
29. BEFORE MIDNIGHT
30. THE ETERNAL RETURN OF ANTONIS PARASKEVAS
31. PAIN & GAIN
32. BLUE IS THE WARMEST COLOUR
33. MONTAGE
34. GANGS OF WASSEYPUR
35. FRANKENSTEIN’S ARMY

 

 

NAJBOLJI VIDEO MIXTAPE GODINE: RETARD-O-TRON VOLUME III

10 NAJBOLJIH DOKUMENTARACA 2013.

1. ACT OF KILLING
2. CUTIE AND THE BOXER
3. REWIND THIS!
4. THE STONE ROSES: MADE OF STONE
5. THE UNBELIEVERS
6. DIRTY WARS
7. MANAKAMANA
8. STORIES WE TELL
9. THE MACHINE WHICH MAKES EVERYTHING DISAPPEAR
10. BLACKFISH

NAJBOLJI TV DOKUMENTARAC 2013: HOW VIDEOGAMES CHANGED THE WORLD

NAJBOLJA DOKUMENTARNA TV SERIJA 2013: WONDERS OF LIFE

 

 

Aleksandar Babić (Ouklend)

Filmovi

1. The Act of Killing
2. Fruitvale Station
3. Dallas Buyers Club
4. Metro Manila
5. American Hustle
6. 12 Years a Slave
7. Before Midnight
8. Side Effects
9. The Conjuring
10. Lovelace

 

 

Vladimir Ninčić (San Francisko)

Albumi

1. Deafheaven – Sunbather
2. Tim Hecker – Virgins
3. Beastmilk – Climax
4. Arcade Fire – Reflektor
5. Cult of Luna – Vertikal
6. Boards of Canada – Tomorrow’s Harvest
7. Frank Turner – Tape Deck Heart
8. Daft Punk – Random Access Memories
9. Nick Cave – Push the Sky Away
10. Oathbreaker – Eros/Anteros

 

 

Filmovi

1. 12 Years a Slave (Steve McQueen)
2. The Act of Killing (Joshua Oppenheimer)
3. Pozitia copilului aka Child’s Pose (Calin Peter Netzer)
4. La grande bellezza aka The Great Beauty (Paolo Sorrentino)
5. Nebraska (Alexander Payne)
6. Before Midnight (Richard Linklater)
7. Le passé aka The Past (Asghar Farhadi)
8. Gravity (Alfonso Cuarón)
9. Fruitvale Station (Ryan Coogler)
10. Prisoners (Denis Villeneuve)

 

 

Aleksandar Radovanović (Kragujevac)

Filmovi

1. Only Lovers Left Alive
2. Borgman
3. Pozitia copilului (Child’s Pose)
4. The Selfish Giant
5. Stop the Pounding Heart
6. Neli
7. The Act of Killing
8. La vie d’Adèle (Blue is the Warmest Colour)
9. Gravity
10. Paradies: Hoffnung (Paradise: Hope)

 

 

Albumi:

1. Bring Me the Horizon: Sempiternal
2. Nick Cave and the Bad Seeds: Push the Sky Away
3. Queens of the Stone Age: …Like Clockwork
4. Alice in Chains: The Devil Put Dinosaurs Here
5. Ricky Hil: SYLDD
6. Eminem: The Marshall Mathers LP 2
7. The Ocean: Pelagial
8. Hopsin: Knock Madness
9. Woodkid: The Golden Age
10. Seasick Steve: Hubcap Music

 

 

Zoran Tučkar (muzika.hr, Zagreb)

Albumi

1. Billie Joe Armstrong and Norah Jones – Foreverly
2. Wooden Ambulance – River Sand
3. John Murry – The Graceless Age
4. Iggy Pop – Ready To Die
5. Overflow – Overflow & Miškina
6. Bistro na rubu šume – Vol. 2
7. Repetitor – Dobrodošli u okean
8. Emiliana Torrini – Tookah
9. Queens Of The Stone Age – … Like A Clockwork
10. Franolić Ćulap – Bujrum

 

 

Mileta Okiljević (Valtazar Zauberquelle, Pančevo)

ALBUMI

Benjamin Finger – Listen To My Nerves Hum ( Time Released Sound )
Juliana Barwick – Nepenthe ( Dead Oceans )
Mary Lattimore – The Withdrawing Room ( Desire Path )
Kitchens Of Distinction – Folly ( 3 Loop Music)
Emuul – Free Structures – What We Thought When We Thought The World Was Shifting Under Our Feet ( Constellation Tatsu )
Denseland – Likes Like Likes (m=minimal)
Prefab Sprout – Crimson/Red ( Embassy of Music )
Sonmi 451 – Hummingbird (self released )
The Mary Onettes – Hit the Waves ( Labrador )
William Basinski – Nocturnes ( 2062)
Ensemble Economique – Interval Signals ( Denovali )
uSSSy – Afghan Music House Party ( self-release )
Bitchin Bajas – Bitchitronics ( Drag City )
Nick Cave and the Bad Seeds – Push The Sky Away (Mute)
Federico Durand – El idioma de las luciérnagas ( Desire Path Recordings )
Pop. 1280 – Imps of Perversion ( Sacred Bones 2013)
John Grant – Pale Green Ghost ( Bella Union )
Esmerine – Dalmark ( Constellation )
ZENITH – Ritual ( BLWBCK ) Günter Schlienz – Organ Studies ( Sicsic ) Astral & Shit + Sádon – Imitation Of Meditation ( BLWBCK ) Úlfur – White Mountain ( Western Vinyl )
ZENITH – Ritual ( BLWBCK )
Jon Hopkins – Immunity ( Domino )
Selaxon Lutberg – Simboli Accidentali ( Denovali )
Heinz Riegler – Sleep Health ( A Guide To Saints/Room40 )
Dale Cooper Quartet & The Dictaphones – Quatorze Pieces De Menace (Denovali )
Pere Ubu – Lady From Shangai ( Fire Records )

REIZDANJA

Piano Magic – Heart Machinery, Piano Magic Retrospective ( Second Language )
Eliane Radigue – Adnos I-III ( Important )
Bauhaus – 5 Album Boxset ( Beggars Banquet )
Jacques Brel – Suivre L’Etoile: Integrale Des Enregistrements Studio Et Live 1953 to 1977 ( Integrale )
Tor Lundval – Structures and Solitude ( Dais )

KONCERTI

Mono, Klub Fest, Zemun
Nick Cave and the Bad Seeds, Exit, Novi Sad
Efterklang , Gun Club, Beograd

SLOVA

Facing The Other Way – The Story of 4AD – Martin Aston ( The Friday Project ) – knjiga
The Wire – Magazin

TV

Biciklizam ( Giro D’Italia, Tour De France, Vuelta , Paris Roubaix , apsolutno sve !! ) – direktni prenosi –> reprize —> reprize repriza…

 

 

Nikola Gocić (NGboo Art, Niš)

The Gabriel Construct / Interior City (SAD)
(avant-garde / neo-classical / jazz / space rock / post metal / 80’s pop)

Leprous / Coal (Norveška)
(progressive metal)

Leaves’ Eyes / Symphonies of the Night (Norveška / Nemačka)
(gothic / symphonic metal)

Coheed and Cambria / The Afterman: Ascension (2012) + Descension (SAD)
(progressive rock)

Incura / Incura (Kanada)
(theatrical hard rock)

Vigilant / Born to Kill (SAD)
(alternative rock)

Shining / One One One (Norveška)
(blackjazz metal)

Orphaned Land / All Is One (Izrael)
(oriental metal)

Tarja / Colours in the Dark (Finska)
(symphonic rock / metal)

David Lynch / The Big Dream (SAD)
(experimental / electronic / blues / rock)

ShamRain / Isolation (Finska) (2011)
(atmospheric rock)

Avatarium / Avatarium (Švedska)
(epic doom metal)

Anneke Van Giersbergen / Drive (Holandija)
(melodic pop-rock)

 

 

Podeli s drugima
  •  
  •  
  •  
  •  
  •